Měříme rychlost vol. I

23. května 2017 v 18:15 | Zlobivý právník |  Pomáhat a chránit (a lhát)
Když mi došlo, že opičák z Blanenské zásahovky za rohem tu pokutu hodil do koše, začal jsem se nudit. Obecně je nějaké mizerné období na pokuty. Úřady nestíhají a člověk je z toho až nervní, jak se ty řízení vlečou. Na předvolání na magistrát čekám už 2 měsíce a vypadá to, že už se asi nedočkám. Sám o sobě jezdím vcelku normálně - jak zrovna chci, ale zároveň tak, abych nikoho neohrozil. Spousta lidí nadává na porušování pravidel silničního provozu, ale pak stejně jezdí jako dementi. Neříkám, že jsem 100% bez chyby, ale blbosti nedělám - minimálně ne tak, abych někomu způsobil újmu. Jenže to bych nebyl já, abych měl někdy dlouho nudu.

Jedu si takhle po rychlostce, poslouchám nově vypálené CD Hugha Laurieho a sleduji provoz. Blíží se křižovatka, která je relativně přehledná, pokud ji člověk neproletí ve 150. Jedu nějakých 83 km/h, rychlost je omezená na 70. V zálivu autobusové zastávky stojí hlídka PČR a měří rychlost. Projíždím křížovatkou a hlídka pouští diskotéku. Asi po 500 metrech zastavujeme v dalším zálivu. Policista vystupuje, z kufru si bere čepici a přistupuje ke mně.

"Dobrý den pane řidiči, silniční kontrola..." Klasika - doklady, technická. Prý 85 km/h a že to bude za 1000. Odpovídám, že to je špatný, že nemám peníze. Chvíli se takhle slovně oťukáváme a policajt nakonec slevuje na 500. Sděluji mu, že to asi bohužel nepůjde jinak, než přes správní řízení. Následně mě 10 minut přesvědčuje o tom, že se mi to nevyplatí a diví se mi. Nakonec mu nezbývá nic jiného, než si vytáhnout z kufru lejstra. Vlastně on jako takový nebyl pro mě až tolik důležitý, celou dobu jsem koukal po jeho kolegyni, která by mohla jít z fleku dělat do nějakého BDSM centra. Zatímco mi policajt melduje cosi o paní, která to taky zkoušela přes správní a za 6 měsíců ji stavěli a řekla jim, že to stejně zaplatila, moje představy se ubírají směrem, který zná asi každý chlap, když vidí pěknou policajtku. Kdyby tu tak byly dvě... asi bych zlobil, aby na mě vytáhla pouta. Vrrr...
Když mi dávala dýchnout a vytáhla na mě přístroj, který jenom pofoukáte a on vám vyhodnotí alkohol v dechu, málem jsem si stříkl do trenek. Vzhledem k mému povolání jsou mi měřící přístroje všeho druho poměrně blízké a tohle bylo pro mě opravdu něco. Chvíli jsem s ní debatoval o tom, jak to vlastně funguje, až nás odtrhl policajt. Zjevně žárlil. Sedají si do auta a uplyne asi 20 minut, než opíšou do formuláře věci z mých dokladů.

Přichází policajtka, sama. Že se mám usmívat, že si mě vyfotí. Následuje krátký flirt, než si ji její žárlivý kolega zase zavolá do auta. Beztak ze mně byla vlhká. Chvíli se nic neděje a pak vystupuje policajt a nese mi z půlky vyplněný formulář. Že prý chce telefonní číslo. Odpovídám, že mu telefon na sebe nedám, že se nenechám spamovat nějakým úřadem. Na jeho debilní dotaz, jak mě má uřad kontaktovat, mu sděluji, že asi bude muset písemně, jako to dělají všechny úřady.
Dostáváme se ke kolonce zaměstnání. Že tam teda napíše, že jsem nezaměstnaný. Pak se mě ptá, jestli tam má napsat pomlčku a že jsem student, načež mu odpovídám, že si tam může napsat, co chce, třeba že skáču po jedné noze. Když po mně vrhne vražedný pohled, dodávám, že si myslím, že pro řízení je to naprosto nepodstatná informace.

Následuje otázka, jestli s přestupkem souhlasím. Říkám, že ne. A jestli k tomu chci přidat nějaké vlastní vyjádření. "Nechci, s přestupkem nesouhlasím." Že prý to tam mám napsat.
"Nenapíšu, už to tam máte." Prý to je jejich tvrzení. Odpovídám, že jim tam stejně nic nenapíšu a na jeho troufalý dotaz, jestli mu to podepíšu odpovídám že ne a děkuju. Formulář si ofocuji a loučíme se.

"Mějte se, brzo se uvidíme."
Policajt nechápe, ale už toho má plné zuby. Usedají do auta a odjíždíme.

Z celého setkání jsem si odnesl jediné - jak asi musí být obyčejní lidé tupí, když na ně fungují takové věci a že je zajímavé, co tomu policajtovi normálně projde.
Vypadá to, že tohle jen tak nepustí - jen škoda, že si na měření rychlosti vybrali tak nešťastné místo. Tak snad bude tamní úřad rychlejší než magistrát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 23. května 2017 v 18:30 | Reagovat

Je snadné se na sebe podívat do zrcadla, ale to nestačí, je třeba se podívat i do našeho myšlení a vědění, jsme tím, na co myslíme a co víme, neustále sledujeme a kritizujeme druhé, ale když máme sledovat sebe, a kritizovat sebe, tak se zbaběle vymlouváme, a sebepoznání se vyhýbáme. Základem sebepoznání, je přiznání si toho, že jsem inteligentní trouba, na dálkové ovládání, proto je moje budoucnost v troubě, inteligentní trouba může mít krásný obal a vypadat jako; král, prezident, ředitel, celebrita, atd., jenže když obal odstraníme tak inteligentní troubu na dálkové ovládání spatříme. Jaké je tvoje dílo pochlub se, nevymlouvej se na to, že jsi v troubě, a tak nemůžeš vytvořit nějaké dílo, pravdou je to, že jsi multifunkční inteligentní trouba na dálkové ovládání, a děláš jenom otrocky to, na co tě uživatel trouby nastaví.

2 policejnistat policejnistat | 23. května 2017 v 20:29 | Reagovat

[1]: Ta otázka mi připadá spíše jen řečnická, takže mám dost pochybnosti o tom, jestli má smysl na tenhle komentář vůbec něco odpovídat :D
Pokud jde o sebekritiku, tak svoje chyby znám a jsem s nimi vesměs smířený. Je to důležité zejména proto, že kdo není smířený sám se sebou, je zranitelný a protiřečník ho dokáže rozhodit už jenom tím, že o něm mluví.
Ergo si o mně můžeš říkat, co chceš. Moje dílo je čistě moje a vzhledem ke kontroverzní povaze blogu sem nebudu psát nic konkrétního. Vždycky jsem dělal a dělám to, co mě baví. Jasně, nemám v kapse srolovaný balíček tisícovek, ale kdo má? Lidé se dřou a ženou za nesplnitelnými cíli a stejně nemají to, co by chtěli. A zatímco čekají na ten správný okamžik, to, čemu říkají já, zemře. A tělo, dům i všechen majetek a kapitál se vrátí zpátky do krabice, aby s nimi mohl hrát někdo jiný. Můžu žít kdekoliv a kdykoliv a bude to fuk, můžeš mě obrat o cokoliv a nic nezměníš, protože moje hodnoty jsou jinde.
Možná jsem multifunkční, možná jsem dokonce inteligentní a zcela určitě jsem trouba, ale pokud bys našel nějaký ovladač, bylo by na něm jenom jedno tlačítko - OFF.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama