Duben 2017

Městapácká zásahovka

13. dubna 2017 v 11:28 | Zlobivý právník |  Pomáhat a chránit (a lhát)
Je krásné slunečné odpoledne a já vyrážím za svojí přítelkyní. Naše setkání probíhají vesměs přesně na čas - ona skončí ve škole, sbalí si věci a jde ven, kde už většinou čekám já. Příjezdy mi obvykle vycházejí přesně, takže celý proces zastavení, nástupu do vozidla a odjetí zabere něco kolem 40 vteřin. Většinou jen přibrzdím, ale dnes zde panuje neobvyklý provoz a proto udělám vyjímku a zastavuji těsně před přechodem, v řadě zaparkovaných vozidel. Přítelkyně přechází silnici a já se jako obyčejně kochám pohledem na ni. Byť to o sobě nikdy nepřizná, je neskutečně sexy. Tak moc, že mě rajcuje každý její pohyb. Z kochání mě ale vytrhuje zaklepání na boční okénko. Letmý pohled, kdo to jako je, okamžitě následuje myšlenka "no to si ze mě děláš prdel" a znechucení.

Stahuji okénko. "Dobrý den pane řidiči, víte, kde právě stojíte?"
Přidává se druhý opicajt s otázkou, jestli to má fotit. Prý zatím ne. Zkouším to po dobrém a vysvětluji, že jsem tady zastavil ani ne na minutu. "No to nás nezajímá, můžeme to vyřešit blokově za 500 korun." Naléhám, že mi něco spadlo do oka a že to vyřešíme domluvou, protože se mi s tím pomahačem nechce ztrácet drahocený čas. Prý mi právě řekl, jak to vyřešíme, a že to bude za 500 korun. Moje trpělivost s hraním si na hodného chlapce došla.

Odsekávám, ať si teda napíše správní. Druhý policajt vytahuje z auta tablet a fotí si mě. Kdyby mi jeho kolega neblokoval dveře, mohl jsem si udělat pěknou fotku s autem. Škoda. Policajt vytahuje poznámkový blok A6, co se dá koupit v papírnictví a opisuje si číslo řidičáku. Dávám si ruku před pusu, aby si nemyslel, že se mu směju do obličeje. Oba na mě naléhají, abych si to rozmyslel, že to budu mít dražší, načež odpovídám, že nic platit nebudu. Podepsat prý nic nechtějí.
Prý mám očekávat obsílku s předvoláním do tohoto úžasného města. Odpovídám, že nic očekávat nebudu a že nikam nepůjdu. Opičáci se otáčejí na podpatku a mizí v autě.

Takže moje snaha nestát jako kokot a nechat volný průjezd autům, přišla nazmar. Když jsem pak přemýšlel nad průběhem celého incidentu s místními kovboji, došlo mi, jak to celé vlastně proběhlo. Přítelkyně mi sdělila, že to je jejich oblíbené místo na rozdávání pokut. Takže scénář, který předcházel celé události:
Hlídka MP ve Škodovce Yetti odbočuje ke škole, aby si očíhla své oblíbené místo. Na začátku ulice si všímají, že past sklapla a spolujezdec vystupuje. Indiánským během a kryjíc se v řadě aut se přibližuje k mému autu. Jakmile je u mě, kolega v autě zapíná majáky, dává plný plyn a dohání svého kolegu. Na úrovni mého auta zadupává brzdu, div si málem nerozbije bradu o volant a spěchá svému druhovi v argumentačních nesnázích na pomoc. Služební auto mezitím stojí na majácích tam, kde jsem mohl stát já na blikačkách a nic by se nestalo. Tímto okamžikem však hra na tvrďáky ze zásahové jednotky končí a začíná trapné divadlo.

Míra nebezpečnosti jejich hraní si na zásahovku snad tisíckrát překonala míru nebezpečnosti mého stání na zákazu. To, že ten imbecil mohl v té rychlosti někoho srazit, je v pořádku - hlavně, aby dostali to svoje 500. Samozřejmě nic platit nebudu a těším se, až ty dementy potkám na ústním jednání. Pokud vůbec nějaké bude...

Závěrem bych chtěl celý obrázek o inteligenci zaměstnanců této nejmenované městské policie doplnit o informaci, že před tou samou školou každé ráno řídí dopravu. Jsou v tom tak dobří, že asi týden po mém incidentu způsobili dopravní nehodu. Asi karma.